Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę

Negatywna decyzja kredytowa - Twój wniosek o pożyczkę został odrzucony! Sprawdź przyczyny odrzucenienia wniosku o pożyczkę oraz najczęściej popełniane błędy.

Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę

Niepoprawne dane / niedokończony wniosek

Niepoprawne dane to najczęstszy powód odrzucenia wniosku o pożyczkę - składając wniosek wpisz poprawne dane. Pamiętaj, że wypełniając wniosek należy je wprowadzić w pełnym brzmieniu bez zdrobnień - Katarzyna, Kaśka, Kasia, Kasiula - dla Ciebie to to samo imię, ale nie dla systemu. Podobnie z adresem: al. J. Pawła II, aleja J. Pawła II, aleja Jana Pawła II - w każdym przypadku to ten sam adres, ale system pożyczkowy może go zweryfikować inaczej.

Dokończ wniosek - ubiegając się o pożyczkę nie zapomnij o dokończeniu wniosku. Wniosek zostanie odrzucony, a Ty otrzymasz decyzję negatywną jeśli nie nastąpi proces weryfikacji - jeśli jesteś nowym klientem pamiętaj o wykonaniu przelewu weryfikacyjnego (w zależności od wymagań na 1 zł / 1 grosz), albo o skorzystaniu z Kontomatik lub Instantor jeśli firma pożyczkowa udostępnia te metody weryfikacji.

👉Niepoprawne dane, co robić❓ Pamiętaj, że chodzi o pożyczkę dla Ciebie, więc nie spiesz się i poświęć kilka dodatkowych minut, aby mieć pewność, że wprowadzone przez Ciebie dane będą poprawne.

Złe wpisy w bazach

Innym powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę jest zły BIK, złe bazy itp. - czyli zła historia kredytowa. Warto wiedzieć, że BIK / BIG / KRD czy ERIF jedynie przyjmują, przechowują oraz udostępniają informacje kredytowe o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców, a za ich poprawność odpowiada pożyczkodawca.

👉Złe wpisy w bazach, co robić❓ Rozwiązaniem mogą być tzw. pożyczki dla zadłużonych dla których nie jest sprawdzana przynajmniej jedna z baz:

To jedynie doraźne rozwiązanie i należy terminowo regulować swoje zobowiązania aby nie znaleźć się we wszystkich bazach i całkowicie zamknąć możliwość finansowania.

Zbyt dużo wniosków

Z poprzednim akapitem ściśle powiązany jest bieżący. Składając wnioski, szczególnie dla pożyczek z BIK, warto wiedzieć, że zbyt dużo wniosków złożonych w tym samym czasie może negatywnie wpłynąć na ocenę Twojej zdolności kredytowej, gdyż jeśli starasz się o finansowanie w wielu instytucjach finansowych i w każdej z nich otrzymujesz odmowę, to może to wpłynąć na kolejne negatywne decyzje kredytowe❗

👉Zbyt dużo wniosków - co robić❓ Przejrzyj różne oferty pożyczek, nie składaj wniosków licząc na to, że gdzieś się może uda, ale wybierz te, w których masz największe szanse na finansowanie, czyli na otrzymanie pożyczki. Podejdź realnie do osiąganych przez Ciebie dochodów oraz do wysokości kwoty pożyczki i okresu spłaty - skorzystaj np. używając kalkulatora pożyczek, rozważ też pożyczki ratalne.

Brak zdolności kredytowej

Brak zdolności kredytowej to częsty powód odrzucenia wniosku o pożyczkę! Jednym ze sposobów na szybką weryfikację zdolności kredytowej jest Instantor lub Kontomatik. Warto też wiedzieć, że Kontomatik i Instantor nie tylko oceniają zdolność kredytową, ale także weryfikują i potwierdzają tożsamość pożyczkobiorcy - jest to ✅jeden z najszybszych sposób na otrzymanie finansowania w ramach pożyczki, oczywiście pod warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Innym sposobem weryfikacji zdolności kredytowej jest wyciąg z konta bankowego, zazwyczaj pożyczkodawcy wymagają wyciągu z konta za ostatnie 3 miesiące.

🦉Co obniża Twoją zdolność w oczach pożyczkodawcy:

  • inne kredyty lub pożyczki;
  • karty kredytowe;
  • zbyt duże wydatki
  • zbyt duże koszty utrzymania;

👉Brak zdolności, co robić❓ A może pożyczka na raty? Dłuższy okres spłaty, to niższa rata, a co za tym idzie twoje dochody będą mogły być niższe.

Brak stałego miejsca zamieszkania

Większość pożyczek, które znajdziesz w serwisie to oferty online - możesz o nie wnioskować z dowolnego miejsca. Inaczej jest dla pożyczek z obsługą domową - w tym przypadku musisz wskazać rzeczywiste miejsce zamieszkania, czy rachunku wystawionego na Twoje imię i nazwisko. W tym przypadku warto też wspomnieć, że adres zamieszkania (fizycznego) i adres zameldowania (z dowodu), to mogą być dwa różne adresy!

👉Brak stałego miejsca zamieszkania - co robićPożyczki z obsługą domową to rozwiązania skierowane głównie do osób starszych. Spróbuj więc złożyć wniosek o pożyczkę online - co prawda nie gwarantuje to jej otrzymania, ale na pewno podnosi szanse.

Tylko jedna pożyczka

W ramach pożyczek pozabankowych należy kierować się zasadą tylko jedna pożyczka w tym samym czasie. Inną kwestią jest wykorzystany limit pożyczkowy, przykładem jest Vivus - firma przyznaje Ci kwotę X zł, ale korzystasz tylko z części środków - w takim przypadku możesz wnioskować o kolejne finansowanie. To samo dla 💳 Kupuj Teraz - jeżeli spłacisz część zobowiązania, to możesz otrzymać kolejne płatności kartą.

🦉Pamiętaj też, że za różnymi stronami www, nierzadko wyglądającymi również zupełnie inaczej, mogą kryć się te same firmy (albo które zostały przejęte). Powyżej wspomnieliśmy o Vivus, Vivus przejął Zaplo - posiadając pożyczkę w Vivus lub Zaplo, prawdopodobnie nie uda Ci się otrzymać finansowania w ramach drugiego z nich/

👉Tylko jedna pożyczka, co robić❓ Sprawdź czy w danej firmie możesz mieć więcej niż jedną pożyczkę na raz. Uwaga na 😷koronawirusa - sytuacja zmienia się dynamicznie, a więc i zasady udzielania więcej niż jednej pożyczki również mogą się zmieniać❗

Złe wiek

Składając wniosek o pożyczkę koniecznie sprawdź wymagany wiek pożyczkobiorcy. Zawsze należy być osobą pełnoletnią - pożyczki od 18 lat, ale nierzadko często pożyczkodawcy stawiają inne wymagania, czego przykładem są pożyczki od 19 lat albo pożyczki od 21 lat.

Oczywiście osoba w wieku 21 lat spełnia warunek niezbędny do uzyskania pożyczki dla 18-latków, zwracamy jednak uwagę, że w drugą stronę to już nie działa i może być powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę. Zwrócić też uwagę na górny limit wieku (od - do), na naszych stronach możesz znaleźć także pożyczki bez górnego limitu wieku nazywane również pożyczkami dla seniorów.

🦉Informacje o limitach wiekowych znajdziesz w naszych zestawieniach oraz na stronach pożyczkodawców.

👉Niewłaściwy wiek, co robić❓ Niestety nie da się z tym zrobić, jedynie wniosek u innego pożyczkodawcy. Przeglądając pożyczki może nasunąć Ci się pytanie: pożyczki od 20 lat, a Ty widzisz np. ratalna, od 18 do 75 lat - jest tutaj wszystko ok, będąc w wieku 20 lat spełniasz warunki otrzymania pożyczki dla 18-latków.

Inne powodu odrzucenia wniosku

Czy to wszystko? Na pewno nie, ale ilu pożyczkodawców i pożyczkobiorców, tyle decyzji kredytowych, niestety w części również decyzji negatywnych. Niektórzy pożyczkodawcy podzielą się informacją o powodach odrzucenia wniosku albo wydania decyzji negatywnej, inni niestety nie, a powody dla któych nie udzielą pożyczki pozostaną nieznane.

Pamiętaj, aby składając wniosek przynajmniej dwa razy sprawdzić poprawność danych oraz wymogów stawianych przez pożyczkodawcę - a jeśli ich nie spełniasz - spróbuj znaleźć innego. Zachęcamy też do dyskusji na ten temat, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi Czytelnikami - wybrane komentarze mogą zostać dodane do treści artykułu.

Bez jednej bazy

Sprawdź pożyczki, dla których przynajmniej jedna z baz (BIK, BIG, KRD lub ERIF) nie będzie sprawdzana:

Pożyczki dla zadłużonych

Smartney

RRSO 24.49%

Kod rabatowy 5%
Od 21 do 70 lat
Ile pożyczę od Smartney?

1 000 - 150 000 zł

✔️ bez ERIF
Na ile pożyczę od Smartney?

6 - 120 miesięcy

Wandoo

RRSO 313.50%

Od 20 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od Wandoo?

100 - 10 000 zł

✔️ bez BIK
Na ile pożyczę od Wandoo?

30 dni

Przedłużenie spłaty: zaloguj się do Wandoo i skorzystaj z przedłużenia spłaty pożyczki

Vivus

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 19 do 78 lat
Ile pożyczę od Vivus?

100 - 8 000 zł

✔️ bez ERIF
Na ile pożyczę od Vivus?

1 - 30 dni

Przedłużenie spłaty: informacje dotyczące możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki możesz sprawdzić na Profilu Klienta Vivus
Dla zadłużonych
🚩pierwsza pożyczka gratis

LendON

RRSO 730.15%

Od 21 do 75 lat
Ile pożyczę od LendON?

500 - 6 000 zł

✔️ bez ERIF
Na ile pożyczę od LendON?

30 dni

Przedłużenie spłaty: zaloguj się i sprawdź w profilu klienta jak odroczyć termin spłaty pożyczki o 30 dni

FENIKO

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 20 do 75 lat
Ile pożyczę od FENIKO?

300 - 5 000 zł

✔️ bez BIG
Na ile pożyczę od FENIKO?

30 - 61 dni

Dla zadłużonych
🚩pierwsza pożyczka za darmo

Pożyczki dla zadłużonych (na skróty):

Provident

RRSO 15.01%

Od 18 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od Provident?

500 - 20 000 zł

✔️ bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od Provident?

12 - 36 miesięcy

Przedłużenie spłaty: Przesunięcie terminu spłaty pożyczki jest możliwe w ramach pakietu Elastyczy Plan Spłat

SuperGrosz

RRSO od 47.9%

Od 21 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od SuperGrosz?

1 000 - 30 000 zł

✔️ bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od SuperGrosz?

4 - 50 miesięcy

AlfaKredyt

RRSO 319.14%

Od 21 do 75 lat
Ile pożyczę od AlfaKredyt?

500 - 6 000 zł

✔️ bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od AlfaKredyt?

30 dni

Przedłużenie spłaty: szczegóły na Twoim profilu, zaloguj się i sprawdź!

Pożyczka PLUS

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 18 do 73 lat
Ile pożyczę od Pożyczka PLUS?

300 - 15 000 zł

✔️ bez BIK
Na ile pożyczę od Pożyczka PLUS?

10 - 45 dni

Dla zadłużonych
🚩pierwsza pożyczka za darmo

Smart Pożyczka

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 18 do 73 lat
Ile pożyczę od Smart Pożyczka?

300 - 15 000 zł

✔️ bez BIK, bez BIG, bez ERIF
Na ile pożyczę od Smart Pożyczka?

30 dni

Dla zadłużonych
🚩pierwsza pożyczka za darmo

Profimo

RRSO 111.80%

Od 28 do 84 lat
Ile pożyczę od Profimo?

1500 - 4000 zł

✔️ bez BIG, bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od Profimo?

15 - 18 miesięcy

Finbo

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 20 do 75 lat
Ile pożyczę od Finbo?

500 - 15 000 zł

✔️ bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od Finbo?

30 dni

Przedłużenie spłaty: możliwość przedłużenia spłaty okresu - zadzwoń do Finbo
Dla zadłużonych
🚩pierwsza pożyczka za darmo

Vivus

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 19 do 78 lat
Ile pożyczę od Vivus?

100 - 8 000 zł

✔️ bez ERIF
Na ile pożyczę od Vivus?

1 - 30 dni

Przedłużenie spłaty: informacje dotyczące możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki możesz sprawdzić na Profilu Klienta Vivus
Dla zadłużonych
🚩pierwsza pożyczka gratis

Dodaj opinię

Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)


«« Poprzedni «« Dlaczego wniosek o pożyczkę został odrzucony? Przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę!
    »» Następny »» Vivus szybka weryfikacja przez przelew Blue Media Bieżący artykuł na Oferty Pożyczek to "Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę"