Provident windykacja

Windykacja Provident

RRSO 15.01%

Od 18 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od Provident?

500 - 20 000 zł

✔️ bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od Provident?

12 - 36 miesięcy

Przedłużenie spłaty: Przesunięcie terminu spłaty pożyczki jest możliwe w ramach pakietu Elastyczy Plan Spłat

Provident windykacjaProvident windykacja kontakt:
 • telefon: 600 400 173
 • godziny: pn. - pt. 8:00 - 20:00, sob. 9:00 - 15:00
 • email: windykacja@provident.pl
Najważniejsze informacje o Provident znajdziesz na:a teraz jesteś na stronie "Provident Windykacja" - zobacz też pełny opis Provident.

Provident windykacja

Provident Windykacja - co się stanie, jeżeli nie spłacę na czas pożyczki przez Internet? (na podst. FAQ ze strony Provident) W takiej sytuacji Provident będzie zmuszony podjąć działania wyjaśniające przyczyny Twojego opóźnienia w spłacie. Może doliczyć do Twojej należności stosowne odsetki za opóźnioną płatność, jak również, po uprzednim poinformowaniu zgodnie z Ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, zgłosić tę sprawę do rejestru dłużników prowadzonych przez biura informacji gospodarczej. Te działania mogą niestety mieć wpływ na Twoją wiarygodność kredytową i utrudnić Ci otrzymanie kolejnych pożyczek w przyszłości.

Provident Windykacja dodatkowe informacje (wybrane, dostosowane do artykułu):

 • Chciałbym porozmawiać na temat spłaty mojego zadłużenia. Pod jaki numer powinienem zadzwonić? Można się z skontaktować pod nr telefonu 801 777 000, 600 400 173 lub (22) 320 49 53 od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-20 oraz w soboty w godzinach: 9 -15. Dodatkowo można skontaktować się z pod adresem e-mail: windykacja{at}provident.pl lub wysyłając SMS o treści KONTAKT na numer telefonu 606 660 753 - pracownik Provident oddzwoni na podany numer.

 • Czy na etapie windykacji jest możliwość spłaty w ratach? W Departamencie Windykacji Provident podchodzą do każdego klienta indywidualnie, dlatego zachęcają do kontaktu pod numerem telefonu: 600 400 469, aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości dogodnej spłaty zadłużenia.

 • W jaki sposób mogę dokonać płatności na etapie windykacji? Należności można uregulować korzystając z QR Code, Pay by Link, przelew elektroniczny albo nadanie polecenia przelewu na poczcie lub banku. Uwaga, na etapie windykacji każdej sprawie nadawany jest indywidualny numer konta, na który należy wpłacić zaległość.

(źródło: provident.pl/platnosci/obsluga-zadluzenia)

Abstrahując od tego, co można znaleźć na stronie www, zawsze lepiej (mówiąc kolokwialnie) dogadać się z Provident co do spłaty pożyczki (np. na mniejsze i dłużej rozłożone raty), co pozwoli uniknąć albo odwlec w czasie oddanie długu do firmy windykacyjnej.

Dlaczego 💡Provident windykacja, jak uniknąć windykacji albo przesunąć windykację? Jak współpracować na etapie windykacji, jak przebiega w Provident windykacja należności i co może zrobić windykator? Provident windykacja - podziel się w komentarzu własnymi przemyśleniami i doświadczeniami z windykacją Provident albo daj znać jeśli opisywane warunki windykacji zmieniły się.

Windykacja - informacje ogóle

Kiedy windykacja? Windykacja Provident może mieć miejsce jeśli klient (pożyczkobiorca) nie spłaca pożyczki (chwilówki lub ratalnej) oraz unika kontaktu z Provident. Sama windykacja Provident działa w podobny sposób, jak w innych instytucjach finansowych (w tym banków). Zależnie od polityki firmy sprawę klienta dłużnika przejmuje:

 • dział windykacji Provident albo
 • zewnętrzna firma windykacyjna na zlecenie Provident
która/-y na drodze polubownej będzie próbował wyegzekwować należność kontaktując się z klientem (monity telefoniczne, SMS-y czy monity listowne) z przypomnieniem o konieczności uregulowania należności oraz wezwaniem do zapłaty. Jeśli prowadzona w ten sposób windykacja nie zakończy się spłatą zadłużenia lub podpisaniem ugody, to sprawa 👉może zostać skierowana do sądu. Zobacz Provident Logowanie jeśli chcesz sprawdzić aktulane warunki pożyczki czy inne propozycje przygotowane przez Provident.

Warto wiedzieć, że

zanim sprawa trafi do sądu minie co najmniej kilka miesięcy (zależnie od Provident czy indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy)!

Windykator Provident¹ powinien zabezpieczyć interesy swojego klienta (tu Provident), mimo to 🚩 windykator to nie komornik - zobacz czego nie wolno windykatorowi:
 • windykator nie może nękać dłużnika telefonami, np. dzwonić w środku nocy lub
 • windykator nie może wejść do domu bez zgody dłużnika, lub
 • windykator nie może straszyć dłużnika policją, aresztem lub więzieniem albo sądem, czy też
 • windykator nie może rozmawiać o zadłużeniu z osobami trzecimi np. rodziną, chodzić po sąsiadach albo kontantować się zakładem pracy, lub
 • windykator nie może zajmować przedmiotów znajdujących się w domu dłużnika (gdy zostanie wpuszczony do domu lub mieszkania), lub
 • windykator nie może zajmować wynagrodzenia dłużnika w części lub całości, albo
 • windykator nie może blokować konta bankowego dłużnika, itp.
¹ z zastrzeżeniem, że wspomniany windykator Provident może być pracownikiem działu windykacji w w Provident albo pracownikiem firmy zewnętrznej obsłującym zadłużenie i działającym na zlecenie Provident.

Jak uniknąć windykacji Provident? To proste, windykacja Provident nie będzie miała miejsca jeśli jako pożyczkobiorca Provident (klient) będziesz spłacać swoje zobowiązania na czas. Co jeśli nie jestem w stanie spłacić na czas? Sprawdź czy w Provident można przesunąć spłatę pożyczki. Jeśli jest to możliwe, to skontaktuj się (tutaj Provident kontakt) i spróbuj przesunąć termin spłaty. Według posiadanych przez nas informacji:

 • Przesunięcie terminu spłaty pożyczki jest możliwe w ramach pakietu Elastyczy Plan Spłat
prosimy o inf. w komentarzu jeśli jest inaczej i dyskusję na forum Provident.

Uwaga, bez względu na to czy wydłużenie spłaty jest możliwe, albo w przypadku innych problemów ze spłatą, warto odpowiednio wcześnie skontaktować się z Provident i wspólnie znaleźć korzystne rozwiązanie tak aby uniknąć windykacji Provident i związanych z tym dodatkowych kosztów pożyczki.

Czy można bronić się przed windykatorem Provident? Jak najbardziej tak i jeśli to tylko możliwe, to najważniejszą zasadą obrony przed windykatorem jest unikanie jakiegokolwiek kontaktu. Nikt nie ma obowiązku wpuszczać windykatorów do domu czy mieszkania. 🚩 Zwracamy jednak uwagę, że permanentny brak kontaktu może zakończyć się skierowaniem sprawy do sądu i późniejszą egzekucją komorniczą. Warto też wiedzieć, że na etapie windykacji Provident możliwe są do zawarcia akceptowane przez obydwie strony rozwiązania i ugody (zależnie od polityki firmy / windykatora):

zwolnienie od zapłaty, rozłożenie zadłużenia na raty, zawieszenie naliczania odsetek czy nawet umożenie części należności lub czynności inne niż wymienione,
do których 📞niezbędny jest jednak kontakt z windykatorem Provident. 🔔 Unikać kontaktu czy podjąć kontakt z windykatorem Provident - pozostawiamy to do Państwa indywidualnej oceny.

👉Jesteś w trakcie lub po windykacji Provident? Podziel się z innymi Czytelnikami informacją w komentarzu.

Provident windykacja opinie

Provident windykacja brak opinii, Twoja może być pierwsza.

Dodaj opinię

Provident windykacja opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Provident windykacja forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)

Windykacja Provident pytania i odpowiedzi

Więcej o windykacji Provident

Zajrzyj na stronę oferty-pozyczek.pl do artykułu "Provident windykacja" - znajdziesz na niej więcej informacji o windykacji Provident. Na stronie Provident windykacja będziesz mieć także możliwość sprawdzenia warunków oferty czy przeczytania opinii klientów Provident, zapoznanie się z logowaniem Provident i najczęściej spotykanymi z tym problemami, sprawdzenia danych kontaktowych i najczęściej zadawanych pytań, czy złożenia wniosku Provident - zapraszamy.

RRSO15.01% (RRSO przykład reprezentatywny)
🚩Przed ewentualnym skorzystaniem z oferty Provident zawsze przeczytaj umowę oraz zapoznaj się ze szczegółową kartą oferowanego produktu lub usługi.

Provident Windykacja, czego nie może windykator, jak uniknąć windykacji Provident? na Oferty Pożyczek: Provident obsługa zadłużenia, windykacja, kroki do ugody, korzyści z zawarcia ugody, Provident departament windykacji

Sprawdź aktualne info na Provident