Pożyczka prywatna - nie daj się oszukać

Oferty pożyczek prywatnych online dostępnych w internecie, to niestety w większości przypadków oszustwa❗ Ogłaszający się pożyczkodawcy często żerują na trudnej sytuacji finansowej potencjalnych klientów, a nierzadko również na ich niewiedzy i w rzeczywistości nie zamierzają nikomu pożyczać pieniędzy

Pożyczka prywatna - nie daj się oszukać

Pożyczka prywatna online

Znalazłeś w internecie ogłoszenie typu sprawdzona pożyczka prywatna lub pożyczka prywatna poszukiwana albo prywatna pożyczka czy też brzmiące jeszcze lepiej Pożyczka prywatna, również dla zadłużonych i z komornikiem

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, to być może pomyślisz: hura, mam gdzie pożyczyć pieniądze, rewelacja! Niestety nie koniecznie, uważaj aby nie przyspożyć sobie jeszcze więcej problemów, gdyż często głównym celem pożyczek prywatnych nie jest udzelenie pożyczki, a jedynie wyłudzenie opłaty albo pozyskanie danych osobowych potencjalnego pożyczkobiorcy lub obydwu na raz!

Jeśli potrzebujesz pilnie pieniędzy, a nie chcesz lub nie możesz skorzystać z kredytu bankowego lub pożyczki pozabankowej, swoje poszukiwania kierujesz w stronę pożyczek prywatnych (kredytów prywatnych). Czy warto i o czym lepiej pamiętać? Jak nie dać się oszukać biorąc pożyczkę prywatną? Sprawdź czy pożyczka prywatna to oszustwo oraz zobacz jak nie dać się nabrać i jak uniknąć naciągaczy?

Czy wiesz, że w Credit Agricole Oddajesz mniej niż pożyczasz? Sprawdź stronę oferty.

Odradzamy!

Jeśli to możliwe, to odradzamy korzystanie z prywatnych pożyczek online, w szczególności od osób / firm, których nie znamy, warto korzystać tylko z legalnych pożyczek:

A jeśli nie masz konta bankowego sprawdź pożyczki do odbioru na poczcie

Pożyczka prywatna - oszustwo?

Duża część pożyczek prywatnych online ogłaszających się w internecie to niestety fikcja i oszustwo, miejsce w którym można stracić pieniądze, a nierzadko również swoje dane osobowe albo jedno i drugie.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na skorzystanie z pożyczki prywatnej online, to koniecznie sprawdź dane pożyczkodawcy:

  • imię i nazwisko oraz numer PESEL - gdy pożyczki zamierza udzielić osoba prywatna
  • numer NIP i adres działalności - jeżeli pożyczkodawcą dla pożyczki prywatnej ma być firma

Dane te znajdziesz w bazach CEiDG.

Czego absolutnie nie robić?

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na pożyczkę prywatną online, to:

  • Nigdy nie przelewaj pieniędzy za opłatę przedwstępną czy przygotowawczą przed podpisaniem umowy pożyczki.

Jeżeli pożyczkodawca żąda od Ciebie takiej opłaty przed udzieleniem pożyczki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że chce ją wyłudzić, jest to oszustwo na pożyczkę prywatną!

  • Nigdy nie podawaj danych logowania do Twojego konta bankowego potencjalnemu pożyczkodawcy pożyczki prywatnej!

Jeżeli pożyczkodawca pożyczki prywatnej prosi Cię o dostęp do Twojego konta bankowego, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest to oszustwo!

To absolutna podstawa! 

A jeśli zastanawiasz się co z Kontomatik albo z Instantor? Przecież w ramach tych usług musisz podać swoje dane logowania! Jeśli takie lub podobne pytania chodzą Ci po głowie, to brawo za czujność! Uspokajamy, z serwisów tych korzystają firmy udzielające legalnych pożyczek pozabankowych, a Twoje dane weryfikują automaty, bez udziału człowieka - ich zadaniem jest tylko określenie zdolności finansowej (ewentualna weryfikacja danych), a nie pozyskiwanie tych danych.

O czym jeszcze pamiętać?

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego też:

  • Użyj wyszukiwarki Google (lub innej) i sprawdź, czy osoba / firma widnieje już w internecie i poczytaj opinie na jej temat.

Sprawdź co inni piszą na ten temat tego pożyczkodawcy, sprawdzaj różne fora i nie kieruj się jedyną, oficjalną stroną firmy czy osoby udzielającej pożyczki prywatnej.

  • Zajrzyj na listę ostrzeżeń KNF - sprawdź, czy nie ma tam już osoby oferującej pożyczkę prywatną.

Lista dostępna jest za darmo pod adresem https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne i każdy może tam zajrzeć i sprawdzić, czy prywatny pożyczkobiorca nie jest prywatnym wyłudzaczem!

  • Sprawdzić NIP i REGON dane osoby udzielającej pożyczki.

Dane firm możesz sprawdzić za darmo w bazie CEiDG na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/Search.aspx

Podsumowanie

Ogłoszenia o pożyczkach prywatnych są dostępne w internecie, choćby w serwisie OLX w myśl zasady jest popyt, to i jest podaż, czyli jeśli znajdą się chętni na pożyczki prywatne, to znajdą się też tacy, którzy zechcą ich udzielać, niestety nie koniecznie na uczciwych zasadach.

Nie wszystkie ogłoszenia co do zasady muszą być oszustwami i przekrętami, ale traktuj je jako zło konieczne - my radzimy ich unikać i przestrzegamy przed korzystaniem z tak zwanych okazji - pamiętaj, że pożyczka prywatna nie może być darmowa (lub bardzo tania).

Odsyłamy raz jeszcze do punktu Czego absolutnie nie robić, w naszym serwisie (oraz w innych) znajdziesz wiele legalnie działających firm pożyczkowych - spróbuj od nich zacząć i przypominamy, że w Credit Agricole Oddajesz mniej niż pożyczasz.«« Poprzedni «« Kosmiczna pożyczka Alior Bank
    »» Następny »» Konto do pożyczki chwilówki, konto do pożyczki ratalnej