Prywatna pożyczka pod weksel - czy korzystać?

Pożyczka pod weksel to forma finansowania. Pożyczka pod weksel to w głównej mierze pożyczki prywatne, w ramach których weksel stanowi zabezpieczenie pożyczki. Pożyczki pod weksel to również możliwość uzyskania szybkiego i łatwego finansowania, przestrzegamy jednak przed ich pochopnym zaciąganiem, a zwłaszcza unikalnia podpisywania weksla in blanco.

Prywatna pożyczka pod weksel - czy korzystać?

Co zamiast? Sprawdź pożyczki pozabankowe, np. pożyczki do odbioru na poczcie.

Co zamiast pożyczki pod weksel?

Sprawdź co zamiast pożyczki pod weksel - znajdziesz tu pożyczki do odbioru na poczcie.

Pożyczka odbiór poczta, czek GIRO

SuperGrosz

RRSO od 47.9%

Od 21 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od SuperGrosz?

1 000 - 30 000 zł

✔️ bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od SuperGrosz?

4 - 50 miesięcy

FENIKO

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 20 do 75 lat
Ile pożyczę od FENIKO?

300 - 5 000 zł

✔️ bez BIG
Na ile pożyczę od FENIKO?

30 - 61 dni

Odbiór Poczta
🚩pierwsza pożyczka za darmo

Pożyczka odbiór poczta, czek GIRO (na skróty):Pożyczka odbiór poczta, czek GIRO

Wonga

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 18 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od Wonga?

200 - 15 000 zł

Na ile pożyczę od Wonga?

2 - 48 miesięcy

Przedłużenie spłaty: do 3 razy
Odbiór Poczta
🚩pierwsza pożyczka za darmo

Weksel

Weksel jest papierem wartościowym, obecnie stosowanym coraz rzadziej, ze względu na dostępność pożyczek bankowych czy pożyczek pozabankowych dostępnych w internecie. Pomimo tego weksel może być wciąż wykorzystywany, co zazwczaj ma miejsce w przypadku prywatnych pożyczek pod weksel, a zasady wystawiania i obrotu wekslami reguluje Ustawa z dnia 28 kwietnia 1936 r. Prawo wekslowe (Dz.U. 2016 poz. 160).

Z wekslem ściśle wiążą się pojęcia:

  • trasant - wystawca weksla
  • trasat - osoba spłacająca pożyczkę pod weksel
  • remitent - odbiorca weksla

Już w tym miejscu warto dodać, że poza funkcją zabezpieczającą, podpisany i ważny weksel pełni również funkcję obiegową - może być sprzedany innej osobie.

Pożyczka pod weksel

Pożyczki na weksel to najczęściej pożyczki pozabankowe oferowane przez prywatnych inwestorów. Ogłoszenia o takich pożyczkach można znaleźć na forach dyskusyjnych albo poświęconych temu celowi stronach internetowych.

Prawo wekslowe stanowi, że weksel staje się pełnoprawnym dokumentem w chwili złożenia na nim podpisów - pożyczkodawca (trasant) pożycza pieniądze, a pożyczkobiorca (trasat) bierze na siebie obowiązek spłaty kwoty, która jest zapisana na wekslu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na weksel in blanco, czyli weksel podpisany, ale bez wpisanej kwoty pożyczki. Niestety, taki weksej jest również pełnoprawnym i ważnym dokumentem, do którego nieuczciwy transant (pożyczkodawca) może wpisać kwotę pożyczki znacznie wyższą, niż zostałą ustalona.

Pożyczka na weksel - zalety i wady

Pożyczka pod weksel - zalety rozwiązania:

  • szybko i wygodnie - pożyczka pod weksel umożliwia szybkie otrzymanie finansowania ze względu na wyjątkowo uproszczone warunki, które należy spełnić (np. brak zaświadczeń, brak weryfikacji baz)
  • pożyczka bez baz - w przypadku pożyczki na weksel nie są sprawdzane bazy dłużników (np. BIK, BIG), pożyczka na weksel dostępna jest więc również dla osób ze złą historią kredytową a nawet dla osób z zajęciem komorniczym. Dlaczego tak się dzieje? Otóż nie ma konieczności sprawdzania baz dłużników, gdyż już sam weksel stanowi dostateczną formę zabezpieczenia pożyczki
  • bez zaświadczeń o dochodach - w przypadku pożyczki na weksel dokument ten stanowi zabezpieczenie pożyczki, nie jest więc wymagane zaświadczenie o dochodach czy zatrudnieniu
  • indywidualne warunki - w przypadku pożyczki pod weksel istnieje możliwość indywidualnego uzgodnienia zasad pożyczki

Pożyczka pod weksel - wady rozwiązania:

  • pole do nadużyć - np. konieczność podpisania weksla in blanco i związane z tym konsekwencje - pominięcie zapisania konkretnej sumy pożyczki może mieć poważne następstwa w postaci zwiększonego zobowiązania finansowego (niż się umówiono)
  • szybki nakaz zapłaty - w przypadku zaniechania spłaty przez pożyczkobiorcę (trasata), transant może od razu zgłosić się z wekslem do sądu, który bez żadnych zbędnych formalności wyda nakaz zapłaty dla osoby podpisanej na wekslu
  • wysokie opłaty - poza podpisaniem weksla pod pożyczkę, inwestorzy mogą żądać dodatkowych opłat

Opinie o

Prywatna pożyczka pod weksel - co to jest i czy korzystać? [2021-06-16]

Dodaj opinię

Prywatna pożyczka pod weksel - czy korzystać? opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Prywatna pożyczka pod weksel - czy korzystać? forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)


«« Poprzedni «« Promocja pierwsza pożyczka za darmo
    »» Następny »» Masz plan by ruszyć z miejsca? Sprawdź pożyczkę Provident Bieżący artykuł na Oferty Pożyczek to "Prywatna pożyczka pod weksel - czy korzystać?"