Usunięcie konta w Wonga

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 18 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od Wonga?

200 - 15 000 zł

Na ile pożyczę od Wonga?

2 - 48 miesięcy

Przedłużenie spłaty: do 3 razy
Sprawdź na stronie
🚩pierwsza pożyczka za darmo

Usunięcie kontaJak usunąć konto Wonga? Usunięcie konta Wonga - zaloguj się do wonga.pl aby sprawdzić czy można usunąć Wonga oraz czy warto usuwać konto Wonga?
1. WongaPromocja: pierwsza pożyczka za darmo, od 200 do 3000 zł na 61 dni
Najważniejsze informacje o Wonga znajdziesz na:a teraz jesteś na stronie "Wonga Jak usunąć konto" - zobacz też pełny opis Wonga.

Usunięcie konta Wonga

Jak usunąć konto Wonga? Jak odwołać zgody marketingowe? W każdej chwili możesz wycofać udzieloną Wonga wcześniej zgodę marketingową. Wystarczy, że wyślesz e-mail na adres: kontakt(at)wonga.pl z prośbą o wycofanie Twoich danych osobowych.

Wonga jak usunąć konto? Warto wiedzieć, że wycofanie zgody Wonga nie działa wstecz i obowiązuje od momentu jej wycofania. Pamiętaj też, że zawsze masz prawo do zaktualizowania i sprostowania swoich danych, które zostały podane w Wonga podczas rejestracji i aplikacji o pierwszą pożyczkę (Wonga Moje Konto) oraz o tym, że dane osobowe i finansowe podane podczas składania wniosku powinny być aktualne i kompletne - możesz je zaktualizować wchodząc na Wonga Moje Konto.

Będąc użytkownikiem Wonga masz również żądać ograniczenia przetwarzania lub usunięcia Danych Osobowych - aby to zrobić skontaktuj się z Wonga albo zajrzyj do polityki prywatności.

Usuwanie konta

Informacje na ten temat można znaleźć w regulaminie serwisu Wonga.pl, poniżej wybrane fragmenty (pytania / wątpliwości - skontaktuj się z infolinią Wonga):

Wirtualne konto (z § 9) Użytkownikowi korzystającemu z pośrednictwa platform agregujących oferty pożyczkowe, który poprzez wskazane wyżej platformy wnioskuje o pożyczkę w Wonga, zakładane jest wirtualne Konto w Serwisie. [...] Jeżeli Użytkownik nie wyrazi zgody na założenie Konta, bądź zrezygnuje w trakcie procesu wnioskowania o pożyczkę, wirtualne Konto zostanie usunięte. [...]

Odstąpienie i wypowiedzenie (z § 11) Użytkownikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy o założenie Konta, bez podania przyczyny, poprzez złożenie oświadczenia w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. W przypadku korzystania przez Użytkownika z usług odpłatnych odstąpienie i wypowiedzenie umowy o Konto będzie możliwe z chwilą zakończenia realizowania usługi odpłatnej. Wypowiedzenie lub odstąpienie od Umowy Ramowej jest równoznaczne z wypowiedzeniem lub odstąpieniem od umowy o założenie Konta.

(i w naszej ocenie naistotniejszy punkt regulaminu)

Czas trwania umowy o założenie konta (z § 12) Świadczenie usług w zakresie zawartej umowy o założenie Konta następuje na czas nieokreślony, natomiast Użytkownik ma prawo do wypowiedzenia i do odstąpienia od umowy o założenie Konta zgodnie z § 11 Regulaminu. Umowa o założenie Konta ulega rozwiązaniu na skutek jej wypowiedzenia przez którąkolwiek ze stron, z zastrzeżeniem jednak, że w przypadku korzystania przez Użytkownika z usług odpłatnych będzie to możliwe z chwilą zakończenia realizowania usługi. Wraz z odstąpieniem lub wypowiedzeniem umowy o założenie Konta, Konto uważa się za zdezaktywowane.

(źródło: wonga.pl/regulamin-serwisu)

Usunięcie konta Wonga, wniosek o usunięcie konta Wonga, usunięcie konta pożyczki - sprawdź jak usunąć konto Wonga oraz czy warto usuwać konto. Podziel się opinią o usuwaniu konta Wonga.

Czy warto usunąć konto Wonga?

Posiadając konto w firmie pożyczkowej, np. w Wonga, masz prawo do zmiany danych, ich uzupełnienia albo do usunięcia konta. Warto jednak wiedzieć, że firmy pożyczkowe, w tym Wonga muszą działać zgodnie z literą prawa, w szczególności przestrzegać zapisów ustawy o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Co się z tym wiąże? Otóż wybrane informacje, a mianowicie imię (imiona) i nazwisko, numer PESEL, obywatelstwo, seria i numer dowodu osobistego / paszportu, adres muszą być przechowywane przez Wonga przez pięć lat (nawet jeśli w pełni spłaciłeś pożyczkę) i zostaną usunięte nie wcześniej niż po tym czasie.

Zanim usuniesz konto w Wonga zastanów się czy warto to robić. Jeśli chcesz usunąć konto w Wonga (i swoje dane) tylko dlatego, że otrzymujesz od Wonga SMS-y z ofertami pożyczek albo telefony od konsultantów Wonga z kolejnymi ofertami, to nie musisz usuwać konta Wonga aby przestać otrzymywać takie informacji czy telefony. Wystarczy, że wycofasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych, a telemarketerzy z Wonga przestaną do Ciebie dzwonić - gwarantuje Ci to ustawa o RODO.

Kolejnym argumentem za pozostawieniem konta w Wonga (lub danych) może być fakt, że posiadanie konta znacznie ułatwi wnioskowanie o kolejną pożyczkę Wonga oraz znacząco przyspieszy ten proces. Posiadając konto Wonga i wnioskując o kolejną pożyczkę nie musisz potwierdzać swoich danych (przesyłać grosza czy korzystać z szybkiego potwierdzenia tożsamości Kontomatik czy Instantor). W takim wypadku aby złożyć wniosek wystarczy zalogować się do Wonga albo przejść na stronę Wonga (jeśli logowanie nie jest dostępne). Warto też wiedzieć, że niektóre firmy pożyczkowe i banki (być może również Wonga), przygotowują spersonalizowane oferty ze zniżką (promocje) dla swoich klientów, do których otrzymania niezbędne jest posiadanie konta.


RRSO0.00% RRSO promocja, 19.90% RRSO przykład reprezentatywny
Usunięcie kontaJak usunąć konto Wonga? konta Wonga - zaloguj się do wonga.pl aby sprawdzić czy można usunąć Wonga oraz czy warto usuwać konto Wonga?
🚩Przed ewentualnym skorzystaniem z oferty Wonga zawsze przeczytaj umowę oraz zapoznaj się ze szczegółową kartą oferowanego produktu lub usługi.

 

🦉promocja❗
RRSO od 0%

Od 18 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od Wonga?

200 - 15 000 zł

Na ile pożyczę od Wonga?

2 - 48 miesięcy

Przedłużenie spłaty: do 3 razy
Sprawdź na stronie
🚩pierwsza pożyczka za darmo

Jak usunąć konto Wonga? Usunięcie konta w Wonga❗ na Oferty Pożyczek: jak usunąć konto Wonga, wycofanie zgody, usunięcie danych osobowych, dezaktywacja konta Wonga, wypowiedzenie umowy


Jeśli chcesz wyrazić opinię albo przeczytać komentarze innych przejdź na stronę z pełnym opisem i możliwością wyrażania opinii: