AIS Gateway opinie - Co to jest AIS Gateway? Czy AIS Gateway jest bezpieczny?

AIS Gateway to usługa, która zweryfikować Twoją tożsamość bez przelewu bankowego, AIS Gateway umożliwia zaciągnięcie pożyczki bez grosza. Sprawdź co to jest AIS Gateway i czy AIS Gateway jest bezpieczny?

AIS Gateway opinie - Co to jest AIS Gateway? Czy AIS Gateway jest bezpieczny?

Dlaczego AIS Gateway?

AIS Gateway to usługa Szybkiej identyfikacji, która pozwala na zidentyfikowanie klienta bez przelewu bankowego (pożyczka bez grosza), a dodatkowo pozwala ocenić zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Jeśli otrzymujesz regularne dochody, którymi możesz się pochwalić przed potencjalnym pożyczkodawcą, to warto skorzystać z usługi AIS Gateway - w ten sposób możesz uzyskać wyższą kwotę pożyczki albo pożyczkę na korzystniejszych warunkach.

Usługę dostarcza firma AIS Gateway. Spółka uzyskała certyfikat ISO/IEC 27001 (międzynarodowa norma standaryzująca systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji).

Usługa AIS Gateway pożyczka bez przelewu

Provident

RRSO 15.01%

Od 18 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od Provident?

500 - 20 000 zł

✔️ bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od Provident?

12 - 36 miesięcy

Przedłużenie spłaty: Przesunięcie terminu spłaty pożyczki jest możliwe w ramach pakietu Elastyczy Plan Spłat

Jak działa AIS Gateway?

Jeśli jesteś nowym klientem firmy pożyczkowej, to jednym z elementów procesu wnioskowania o chwilówkę jest weryfikacja tożsamości. Weryfikację można wykonać na wiele sposobów:

albo

  • weryfikując swoją tożsamość za pomocą AIS Gateway

przy czym należy mieć świadomość, że w niektórych firmach dostępne mogą być bylko wybrane z nich.

Jeżeli zdecydujesz się weryfikację bez przelewania grosza, a firma pożyczkowa korzysta z tej metody, to wybierając AIS Gateway zostaniesz przekierowany do okna z możliwością wyboru banku, w którym masz konto. W kolejnym kroku należy zalogować się na swoje konto bankowe, tak aby firma pożyczkowa (z pomocą AIS Gateway) mogła potwierdzić Twoją tożsamość oraz ich zgodność z danymi z wniosku oraz przeanalizować historię operacji.

AIS Gateway a przelew?

Czy warto skorzystać z usługi AIS Gateway, a może lepszy będzie tradycyjny przelew bankowy? Ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie, ale warto porównać obydwie metody:

Pieniądze na przelew:

  • wykonując tradycyjny przelew bankowy musisz mieć środki na koncie, w zależności od firmy 1 gr lub 1 zł,
  • korzystając z AIS Gateway możesz nie mieć żadnych środków na koncie, a nawet mieć debet, usługa jest oczywiście darmowa;

Szybkość:

  • przelew bankowy musi zostać wykonany, a następnie zaksięgowany na rachunku firmy pożyczkowej, to zajmuje czas. Jeśli masz konto w tym samym banku, w jakim swój rachunek posiada firma pożyczkowa, to zabierze to maks. kilka minut, dla kont w różnych bankach - nawet jeden dzień roboczy;
  • AIS Gateway jest szybka, w ciągu kilkunastu sekund usługa zweryfikuje Twoje dane i operacje na koncie, nie musisz czekać aż pójdzie przelew;

Więcej informacji:

  • korzystając z AIS Gateway udostępniasz firmie pożyczkowej więcej informacji na swój Temat, niż w przypadku tradycyjnego przelewu (choćby historię na rachunku)

Bezpieczeństwo!

Czy AIS Gateway to bezpieczna usługa? W poprzednich akapitach napisaliśmy, że korzystając z AIS Gateway musisz zalogować się na swoje konto bankowe:

  • wybrać bank, w którym masz konto,
  • podać swój login i hasło!

Jeśli w tym miejscu zapala CI się lampka, jak to mam podać login i hasło? i zastanawiasz się czy to bezpieczne, to jak najbardziej to słuszny odruch!

Uspokajamy i wyjaśniamy: Usługa AIS Gateway łączy się z bankiem, w którym masz konto, za pomocą bezpiecznego połączenia, a Twoje dane logowania nie są nigdzie zapisywane! AIS Gateway weryfikuje jedynie Twoje dane i operacje na koncie. Oczywiście po weryfikacji usługą AIS Gateway nie zaszkodzi zmienić hasło do bankowości internetowej, bez względu na to, jak oceni Cię AIS Gateway. Możesz również zrobić inaczej? Przed weryfikacją AIS Gateway zmienić hasło na tymczasowe, wymagane do AIS Gateway, a po zakończeniu pracy aplikacji zmienić hasło na poprzednie, znane tylko Tobie. Innym sposobem na poprawę bezpieczeństwa jest użycie hasła maskowanego. O co chodzi? W niektórych bankach logując się do systemu należy podać login i wybrane znaki z hasła (nie pełne hasło). Udostępniając ten sposób AIS Gateway nie przekazujesz pełnego hasła.

Dodatkowa informacja ze strony aisgateway.pl : AIS Gateway to produkt bezpieczny, bazujący na infrastrukturze Mastercard. Spółka jest dostawcą AISP, czyli została wpisana do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego na listę dostawców usług płatniczych i wydawców pieniądza elektronicznego świadczących dostęp do informacji o rachunku. Weryfikacja finansowa klientów odbywa się zgodnie z wytycznymi unijnymi. AIS Gateway nie pobiera żadnych danych logowania, a połączenie, z którego korzysta, jest szyfrowane.

Zalety i wady AIS Gateway

Sprawdź wady i zalety AIS Gateway

Wady AIS Gateway

Konieczność zalogowania: możesz mieć (wg nas nieuzasadnione) opory przed zalogowaniem się do systemu bankowego obawiając się o bezpieczeństwo Twoich danych. Ale AIS Gateway to rozwiązanie, które działa na podstawie unijnej dyrektywy PSD2, dotyczącej usług płatniczych.

Zalety AIS Gateway:

✔️Szybkość: niepodważalną i w naszym przekonaniu główną zaletą AIS Gateway jest oszczędność czasu. Tradycyjny przelew weryfikacyjny musi zostać zrealizowany i wysłany na konto pożyczkodawcy oraz zaksięgowany na tym koncie, trwa to od kilku minut do nawet jednego dnia roboczego. AIS Gateway, bez opuszczania procesu, w którym się znajduje, umożliwia dostęp do rachunku bankowego, weryfikuje dane natychmiast i przesyła je do pożyczkodawcy.

✔️Wygoda: poza zalogowaniem do konta nie musisz nic robić, w szczególności pobierać aplikacji czy instalować na komputerze i telefonie.

✔️Weryfikacja bez grosza: wspomnieliśmy już, że korzystając z AIS Gateway nie musisz wykonywać tradycyjnego przelewu bankowego. Do weryfikacji AIS Gateway nie musisz posiadać środków na koncie, możesz nawet mieć debet.

✔️Bez zaświadczeń: w wielu firmach AIS Gateway zastępuje zaświadczenie o zarobkach. Jeśli masz regularne dochody, to warto się nimi pochwalić przed pożyczkodawcą - w ten sposób możesz otrzymać wyżą kwotę pożyczki.

AIS Gateway współpracuje z mastercard, Bird&Bird, THE REART, BIK, erbeo.

Usługa AIS Gateway pożyczka bez przelewu

Provident

RRSO 15.01%

Od 18 lat - bez górnego limitu
Ile pożyczę od Provident?

500 - 20 000 zł

✔️ bez KRD, bez ERIF
Na ile pożyczę od Provident?

12 - 36 miesięcy

Przedłużenie spłaty: Przesunięcie terminu spłaty pożyczki jest możliwe w ramach pakietu Elastyczy Plan Spłat

AIS Gateway opinie

Opinie o AIS Gateway, które znaleźliśmy w internecie, są w znakomitej większości przypadków przychylne usłudzie AIS Gateway. Głównym argumentem, który przemawiał za usługą AIS Gateway, jest szybkość. Ma to szczególne znaczenie, gdy mamy ograniczony czas na zaciągnięcie pożyczki, albo jest weekend i nie można wykonać przelewu weryfikacyjnego.

Pewne obawy u niektórych wzbudza konieczność podania loginu i hasła, choć jak pisali niektórzy, jest to jedynie burza w szklance wody, płatności kartą mogą być również niebezpieczne (ktoś może wszak wykonać zdjęcie karty), a płatności kartą funkcjonują od dawna i nikt nie robi z tego aferty. Inni pisali, że po weryfikacji AIS Gateway wystarczy zmienić hasło, aby dalej czuć się bezpiecznie - dokładnie to samo znajdziesz w naszym wpisie powyżej, albo stosować hasła maskowane, w ramach których podajemy tylko wybrane elementy hasła.

Opinie o

Są inne od Prowidenta? [2023-09-03]


My wiemy tylko o Provident. Jeśli ktoś ma namiary na inne firmy korzystające z usługi AIS Gateway, to prosimy o informację, za którą z góry dziękujemy. Oczywiście firma korzystająca z AIS Gateway dodana zostanie do zestawienia. [2023-09-04]

Dodaj opinię

AIS Gateway opinie - Co to jest AIS Gateway? Czy AIS Gateway jest bezpieczny? opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń AIS Gateway opinie - Co to jest AIS Gateway? Czy AIS Gateway jest bezpieczny? forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)


«« Poprzedni «« 30 zł na Allegro od SmartPożyczka
    »» Następny »» Rabat 20% z kodem rabatowy Smartney Bieżący artykuł na Oferty Pożyczek to "AIS Gateway opinie - Co to jest AIS Gateway? Czy AIS Gateway jest bezpieczny?"